پیام تبریک هیات مدیره انجمن به مناسبت روز راهنمایان گردشگری

درود بر همکاران گرامی

عزیزان ۲۱فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری، یادآور همه تلاش‌ها، مهربانی ها و پایمردی های راهنمایان گردشگری است. این روز فرخنده بر همه راهنمایان گردشگری ایران خجسته باد.

هیئت مدیره انجمن صنفی و حرفه ای راهنمایان گردشگری تهران برای همه شما راهنمایان گرانقدر آرزوی بهروزی و سلامتی روز افزون دارند.

به امید روزهای بهتر برای ایران و گردشگری میهن.

21 فوریه مصادف با دوم اسفند روز جهانی «راهنمایان گردشگری» است. راهنمایان گردشگری به عنوان بخش مهم و فعال این صنعت نقشی راهبردی در کیفیت برگزاری تورهای توریستی و رضایت گردشگران برعهده دارند.

۲۱ فوریه، روز جهانی راهنمایان گردشگری ITGD

در سال ۱۹۹۰، خانم تیتینا لوییزیدس، رئیس وقت فدراسیون جهانی راهنمایان، پیشنهاد کرد که روزی به نام راهنمایان گردشگری اختصاص پیدا کند. هدف، افزایش آگاهی مردم جهان در این باره بود که: راهنمایان گردشگری، سفیران فرهنگی و صلح از کشور و منطقه خود هستند. هم‌چنین جلب توجه رسانه‌ها و مسئولان محلی و خارجی، به اهمیت کار راهنمایان گردشگری و به طور کلی صنعت گردشگری. بنابراین ۲۱ فوریه به این منظور انتخاب و در تقویم ثبت شد.

در جشن روز جهانی راهنمایان گردشگری سال ۱۹۹۰، پانزده کشور شرکت کردند. این روز هر ساله جشن گرفته شده و یک کشور میزبان آن می‌شود. هر سال نیز بر تعداد شرکت‌کنندگان این مراسم افزوده می‌شود. هرسال فعالیت‌های این مراسم، حول موضوعی شکل می‌گیرد. هدف از این کار نیز، تمرکز و توجه راهنمایان گردشگری، فعالان صنعت توریسم و مسئولان مربوطه بر این مسائل است. برای سال ۲۰۲۱ نیز محور فعالیت‌ها بر گردشگری روستایی می‌باشد.

 

روابط عمومی انجمن راهنمایان گردشگری استان تهران

آخرین اخبار