راهنمای اخذ تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا

در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کار های آسیب دیده به واسطه شیوع ویروس کرونا در کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم نموده است.

بر همین اساس از کلیه صاحبان و واحدهای کسب و کارهای مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که مجوز فعالیت ازدستگاه ها و ارگان های ذی‌ربط دارند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار شاغل در بنگاه های اقتصادی نموده اند، در صورت دریافت پیامک از سوی این وزارتخانه، دعوت می شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط مشروح ذیل، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیند آن در این سامانه، اقدام نمایند.

سامانه کارا

دریافت فایل PDF

سوالات متداول

ثبت نام جهت دریافت وام کرونا به صورت اینترنتی بوده و از طریق آدرس سامانه کارا، گزینه ثبت نام در منوی بالای صفحه امکانپذیر می باشد.

اخذ وام کرونا در رسته های ذکر شده در آیین نامه امکان پذیر می باشد که از طریق آدرس سامانه کارا، بخش گردشگری قابل مشاهده است.

خیر، پس از ثبت نام طی چند مرحله اطلاعات شما توسط دستگاه اجرایی، کارگروه استان و مؤسسه عامل مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید و در استان وام تعلق می گیرد.

این تسهیلات فقط شامل راهنمایانی می شود که بیمه نداشته باشند یا از بیمه خویش فرمایی استفاده می کنند

کسانی که تحت پوشش بیمه پدر یا همسر هستند نمی توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

بله شما برای استفاده از تسهیلات راهنمایان باید در سایت جامع راهنمایان گشت ثبت نام کرده باشید

بله، اگر بیمه شما از نوع اختیاری باشد، اما چنانچه از آغاز ۹۸ هر نوع بیمه اجباری برای شما پرداخت شده باشد خیر مشمول وام کرونا نمی شود.